Стережись шахраїв!
Засоби масової інформації часто друкують оголошення з привабливими пропозиціями. Наприклад: «Отримайте гроші готівкою до 100 000 гривень без застави»!
Люди у нас, не дивлячись ні на що, у більшості все-таки довірливі. Все думають, що як кого і надурять, то не мене, а сусіда! Так трапилося і з мешканцем с. Варварівка Синельниківського району, який прочитав у газеті (видається в м. Запоріжжі), що банк "Аваль-Інвест” видає кредити без застави майна. Треба лише заплатити 2 тис. грн. за оформлення документів. Потім, як з’ясувалося, потрібно ще 3 тис. грн. - за прискорення процедури.
У листопаді 2011 року гр. Х. вніс всю запрошену суму грошей та й досі чекає свого кредиту. Коли він зв’язався з центральним офісом банку, який знаходиться у м. Харкові, та поцікавився долею своїх грошей, то у відповідь почув погрози. Мовляв, якщо він такий розумний, то до нього прийдуть та розберуться з ним. Краще сидіть собі тихенько і все забудьте!
Аналогічний випадок трапився і з мешканцем с. Луб’янка. Тільки він отримав пропозицію кредитування від банку «Платинум» в м. Дніпропетровську (центральний офіс знаходиться також у м. Харкові) і за тією ж шахрайською схемою був обдурений.
Знову звертаюся до мешканців міста Синельникового та Синельниківського району: не давайте себе обдурювати шахраям, які радіють з нашої довірливості та недостатнього життєвого досвіду!
А якщо ця інформація зацікавить працівників органів внутрішніх справ, звертайтеся особисто.
М. Черваньов, начальник Синельниківського міськрайонного управління юстиції, пенсіонер МВС України, майор міліції
НОТАРІАЛЬНА ТАЄМНИЦЯ
Нотаріальна таємниця є одним з елементів нотаріальної процедури, складовою врегульованого законом порядку, що складається із послідовних дій нотаріуса, спрямованих на досягнення певного правового результату. Правове значення нотаріальної таємниці надзвичайно вагоме, адже вона має безпосередній вплив на вчинення нотаріального провадження та порядок його організації. Дотримання нотаріальної таємниці підкріплює довіру громадян до нотаріату.
Предметом нотаріальної таємниці є не тільки інформація, яка стала відомою нотаріусу від зацікавленої особи, а й ті відомості, які нотаріус отримав з інших джерел при виконанні своїх професійних обов’язків, а також процесуальна діяльність самого нотаріуса, що спрямована на досягнення певного правового результату.
Так, статтею 8 Закону України «Про нотаріат» (далі - Закон) визначено, що нотаріальною таємницею є сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов’язки тощо.
Нотаріус та особи, зазначені у статті 1 цього Закону, а також стажист нотаріуса зобов’язані зберігати нотаріальну таємницю, навіть якщо їх діяльність обмежується наданням правової допомоги чи ознайомленням з документами і нотаріальна дія або дія, яка прирівнюється до нотаріальної, не вчинялась.
Обов’язок дотримання нотаріальної таємниці поширюється також на осіб, яким про вчинені нотаріальні дії стало відомо у зв’язку з виконанням ними службових обов’язків чи іншої роботи, на осіб, залучених для вчинення нотаріальних дій у якості свідків, та на інших осіб, яким стали відомі відомості, що становлять предмет нотаріальної таємниці.
Довідки про вчинені нотаріальні дії та копії документів, що зберігаються у нотаріуса, видаються нотаріусом виключно фізичним та юридичним особам, за дорученням яких або щодо яких вчинялися нотаріальні дії. У разі смерті особи чи визнання її померлою такі довідки видаються спадкоємцям померлого. У разі визнання особи безвісно відсутньою опікун, призначений для охорони майна безвісно відсутнього, має право отримувати довідки про вчинені нотаріальні дії, якщо це необхідно для збереження майна, над яким встановлена опіка.
Довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом 10 робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду, прокуратури, органів дізнання і досудового слідства у зв’язку з цивільними, господарськими, адміністративними або кримінальними справами, справами про адміністративні правопорушення, що знаходяться в провадженні цих органів, з обов’язковим зазначенням номера справи та прикладенням гербової печатки відповідного органу.
Довідки про суму нотаріально посвідчених договорів, які необхідні виключно для встановлення додержання законодавства з питань оподаткування, надаються нотаріусом протягом 10 робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу органів державної податкової служби.
Довідки про наявність складеного заповіту та витяги із спадкового реєстру за виключенням заповідача видаються тільки після смерті заповідача.
Нотаріус не має права давати свідчення в якості свідка щодо відомостей, які становлять нотаріальну таємницю, крім випадків, коли цього вимагають особи, за дорученням яких або щодо яких вчинялися нотаріальні дії.
Таким чином, на сьогоднішній день державою забезпечено право кожної особи на звернення до нотаріуса з метою отримання інформації щодо вчинення нотаріальних дій, а саме отримання роз’яснень з питань вчинення нотаріальних дій і консультацій правового характеру. Разом з тим державою обмежено коло осіб, які мають право на отримання інформації (довідки) щодо вже вчиненої нотаріальної дії та процесу підготовки до її вчинення, а саме таке право мають лише фізичні та юридичні особи, за дорученням яких або щодо яких вчинялися чи мають вчинятися нотаріальні дії.
Л. Лівінська, приватний нотаріус
НАШ БК - НАЙСУЧАСНІШИЙ НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ!
У нашому регіоні прижилася добра традиція - завершувати черговий виробничий рік вагомими трудовими подарунками, серед яких і будівництво нових міських об’єктів соціально-культурного призначення.
Так, напередодні Нового року мешканці м. Синельникового отримали грандіозний подарунок - реконструйований Будинок культури залізничників, який майже не відрізняється від своїх європейських аналогів. Отже, як стверджують фахівці будівельної галузі, в Дніпропетровській області немає жодного Будинку культури, який міг би позмагатися із синельниківським.
Для жителів міста в концертній залі Будинку культури залізничників була влаштована святкова вистава. А розпочалася вона із приємного моменту - привітання мешканців та нагородження за сумлінну працю робітників, які були причетні до реконструкції БКЗ.
За матеріалами ТРК "Регіон”
Шановні жителі Синельниківщини!
Районна рада ветеранів України та відділ освіти Синельниківської райдержадміністрації з 15 січня 2012 року по 15 листопада 2012 року оголошують районний конкурс на кращий куточок бойової та трудової слави серед навчальних закладів району (крім тих, що мають шкільні музеї), приурочений до 25-річчя створення Організації ветеранів України. У конкурсі може брати участь і Миролюбівське СПТУ.
Конкурс проводиться в рамках державної цільової пррограми "Молодь України” на 2004-2015 роки за концепцією національно-патріотичного виховання молоді під патронатом голови Синельниківської райдержадміністрації Мартиненка Ю. І. та голови Синельниківської районної ради Задорожної Н. В.
Мета конкурсу - активізувати патріотичне виховання молоді, забезпечити розширення історичного кругозору школярів, виховання активної патріотичної позиції, любові і поваги до батьків, до минулого і сьогодення свого села та сіл сільської (селищної) рад, подбати про збереження історичної пам’яті про героїчне минуле жителів своєї місцевості, привернути увагу державних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості до куточків бойової та трудової слави в загальноосвітніх школах району та СПТУ.
Для організації конкурсу та підведення підсумків створено оргкомітет у складі: Петрик Н. М. - заступник керівника відділу освіти (голова оргкомітету), Житніков І. О., Петров В. К., Гринько С. В., Плахота В. С.
Переможці конкурсу, які посіли І, ІІ та ІІІ місця, нагороджуються дипломами, призами районної ради ветеранів України та відділу освіти Синельниківської РДА.
Оргкомітет звертається до керівників шкіл та СПТУ, учнів, голів сільських та селищних рад, голів ветеранських організацій з проханням взяти активну участь у районному конкурсі. Оргкомітет